دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
رئیس سازمان دامپزشکی کشورازسایت های پرورش میگوبازدیدکرد (کدخبر: 857)
رئیس سازمان دامپزشکی کشورازسایت های پرورش میگوبازدیدکرد به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیلم :
مهدي خلج رئيس سازمان دامپزشكي ومعاون وزیرجهادکشاورزی دربازدید از سایت های پرورش میگو بویرات گفت : در واقع طراحی مراکز پرورش میگوی ما وبخصوص مرکزبویرات طراحی خوب نشده است .
وی گفت :درمورد میگو باید این را بپذیریم اولین چیزی که برای پایداری یک تولید می تواند وجود داشته باشد یک ساختارفیزیکی منطبق با یک ضاءقه پرورش خوب می باشد .
دکترمهدی خلج اظهارداشت :سایت های پرورش میگوبویرات بدلیل عدم طراحی مناسب واستقرارنامناسب است وبعد ازبرداشت محصول بایستی بااقداماتی که صورت می گیرد باید خشک شود .
وی گفت :مراکزپرورش کانال های خروج ورود آب اگرجرم بیماری زایی وجود داشته باشد و براساس تابش نورخورشید واقداماتی که به عمل می آید اطمینان داشته باشیم که آن جرم بیماری زا دوام وبقای سال بعد نخواهد بود .
خلج گفت :پرورش دهندگان محوراساسی حفظ وحراست ازسرمایه هستند واگر آنها مراقبت بکنندوضوابط بهداشتی را خوب بیاموزند وخوب عمل بکنند می توانیم یک تولید را به سرانجام برسانیم .

خلج اظهارداشت :سال گذشته آلودگی داشتیم وبا همه تلاشی که دامپزشکی انجام داده بدلیل معیوب بودن سایت پرورش میگو،ویروس باقی مانده وبعضی ازسختپوس ها که می توانندمخزن باشندمثل خرجنگ های دک دست که دراین منطقه وجود دارداین آلودگی رادریافت کردند ورفتاربیوژولیک به گونه ای است که درعمق خاک فرو می روند ودرمرحله بعد که اماده سازی استخرها صورت گرفته اینها درعمق بیشتری وجود داشتند .
مهدی خلج افزود :درحال حاظر دوراه برای مقابله با ویروس دراستخرها وجود دارد باید هر استخری که آلوده میشود دراسرع وقت معدوم شود .
وی گفت :برای اینکه آلودگی به مزارع واستخرهای دیگرانتقال پیدانکند بعد ازاینکه به طورکامل معدوم سازی صورت گرفت باید استخرهای اطراف آن ضدعفونی مناسب بشود وبتواند لودویروس احتمالی موجود دران استخرها را کاهش بدهد.
خلج گفت :سازمان دامپزشکی کشوربه عنوان یک مرجع علمی ویک دستگاه حاکمیتی مسئول تامین بهداشت ،فراوردها وآبزیان است ویک مرجع صلاحیت داربین المللی است .ودونقش ملی وبین المللی دارد .
وی افزود :سه ماه ازسال گذشته بالغ بر4200نمونه ازمراکزپرورش آبزیان ،خوراکشان ،آب مزارع برداشتیم وبالغ بر8500آزمایش مولکولی انجام دادیم .

حسن اسماعیلی فرمانداردیلم در حاشیه این بازدید با تأکید بر توجه دولت به بخش خصوصی اظهار داشت: هدف از این بازدید و سرکشی این است که از نزدیک تمامی مسائل، مشکلات، پیشنهادات و راهکارهای توسعه بیشتر و بهره‌برداری بهتر را با مشورت شما داشته باشیم.
حسن اسماعیلی خاطرنشان کرد: تمام توان و کوشش خود را برای خدمت‌رسانی به اقشار مردم شهرستان در تمامی حوزه‌ها به‌ویژه حوزه اشتغال‌زایی به کارگرفته ایم.
وی گفت :حضوررئیس سازمان دامپزشکی درشهرستان مایه خیروبرکت وانشاا... همه درخواست‌های پرورش‌دهندگان میگو را در مرکز کشور پیگیری ونتیجه مطلوب رابه سمع ونظرپرورش دهندگان خواهدرسید.
حسن اسماعیلی اظهارکرد: مایه امید است که این شرکت‌ها بعد از گذشت 9سال فعالیت، در سال‌های 92 -93 بیشترین بهره‌برداری را داشته‌اند.
در سایت پرورش میگو بویرات دیلم از 47 شرکت، 43 شرکت در حال حاضر فعال هستند، در این سایتها هر شرکت دارای 14 حوضچه پرورش است و در طول پرورش دامپزشکی نظارت کامل دارد.
 منبع :  روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیلم    1395/4/30 00:44        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )