شنبه 04 خرداد 1398
عشق و ارادت مردم دیلم به ائمه اطهار(ع) خاص می باشد (کدخبر: 1104)
عشق و ارادت مردم دیلم به ائمه اطهار(ع) خاص می باشد به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیلم :
 عبدالامیر قاسمی فرماندارشهرستان دیلم در همایش هیات های مذهبی و خادمان اهل بیت (ع) شهرستان گفت : ایجاد تعامل، وحدت و همبستگی بین اقشار مختلف مردم از برکات برنامه های ماه محرم و صفر است.
وی اظهارداشت: دشمنان برای ایجاد اختلاف و فرافکنی در جامعه تلاش های زیای انجام می دهند اما غافل از اینکه رهنمودهای مقام معظم رهبری نقشه های آنان را خنثی و برای مردم همیشه فصل الخطاب بوده است.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین برنامه معنوی با محوریت مردم ، در این ایام است افزود: هیات های مذهبی با زمینه سازی مناسب، حضور پرشور مردم را در عزاداری ها مهیا کنند.
فرماندار دیلم تاکید کرد: تمامی دستگاه های اجرایی در آماده سازی و برنامه ریزی برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم با هیات های مذهبی همکاری کنند.
فرماندار دیلم عشق و ارادت مردم دیلم به ائمه اطهار(ع) را خاص دانست و افزود: هیات های مذهبی در خط مقدم مبارزه با هوای نفس، تهاجم فرهنگی و آسیب های اجتماعی قرار دارند.

امام جمعه دیلم دراین همایش گفت: با توجه به اینکه جامعه امروز نیاز به بازخوانی عاشورا دارد، هیات های مذهبی در ایام محرم به عزاداری بسنده نکنند و جوانان را با سیره اهل بیت بویژه امام حسین (ع) آشنا کنند.
سید ابوالحسن حسینی بوشهری بیان داشت : مسئولان هیات های مذهبی باید پایبندترین افراد نسبت به مسائل فرهنگی باشند و از ظرفیت ماه محرم و صفر در ترویج امر به معروف و نهی از منکر استفاده ببرند.

وی با بیان اینکه همه توطئه های دشمنان با محرم و صفر خنثی می شود گفت: یکی از بزرگترین ثمره های عاشورا انقلاب شکوهمند اسلامی است.

رئیس شورای هیات های مذهبی دیلم گفت: مسئولان هیات ها هیچگونه تمثالی را در محل عزاداری ها نصب نکنند و مداحان نیز از شعرهایی با محتوا و آیینی استفاده کنند.
مهدی زآبی افزود: این شورا به منظور هرچه باشکوهتر عزاداری های ماه محرم و صفر نشست های متعددی برای ساماندهی هیات های مذهبی و کلاس های آموزشی برای مداحان برگزار کرده است.
وی اظهارداشت: 70 هیات مذهبی در شهرستان دیلم در دهه اول محرم به سوگواری سرور و سالارشهیدان می پردازند.
 
   1397/6/18 14:56        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )