پنجشنبه 02 اسفند 1397
اجرای برنامه عملیاتی طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان از نیازهای ضروری این شهرستان است. (کدخبر: 1080)
اجرای برنامه عملیاتی طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان از نیازهای ضروری این شهرستان است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیلم :
محمد طاهری روز دوشنبه در نشست شورای آموزش وپرورش با محوریت بررسی کنکور و اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان اظهارداشت : این شهرستان در سال‌های اخیر از حیث کیفیت علمی و قبولی در کنکور جایگاه مطلوبی داشته که برای موفقیت و تعالی بیشتر دراین حوزه تلاش و برنامه ریزی و تشکیل یک کارگروه متخصص ضرورت دارد.
وی بیان کرد : براساس برنامه ریزی صورت گرفته به رتبه‌های زیر هزار در کنکور امسال یک قطعه سکه بهار آزادی اهدا می شود.
طاهری افزود: اداره‌ های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با آموزش و پرورش برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان مشارکت و همکاری کنند.
امام جمعه دیلم گفت: برنامه ریزی و تامین برنامه‌های پرورشی و تربیتی از اصول مهم است که آموزش و پرورش باید به آن توجه داشته باشد.
حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی افزود: همانگونه که مسئولان به فکر تامین امکانات مالی و تجهیزات برای دانش آموزان هستند باید به فکر تامین نیازهای علمی و فکری آنان نیز باشند که مساله کنکور یکی از مصادیق آن است.
رئیس آموزش وپرورش دیلم گفت: در کنکور امسال 377 دانش آموز از این شهرستان شرکت می کنند که از این مجموع 238 نفر دختر و مابقی پسر هستند.
عباس امید با بیان اینکه 51 درصد از شرکت کنندگان را داوطلبان گروه تجربی تشکیل می دهند، افزود: در گروه تجربی 193 نفر، گروه ریاضی 43، ادبیات و علوم انسانی 43، هنر 48 و زبان 50 نفر برای قبولی در دانشگاه‌ها رقابت خواهند کرد.
وی بیان کرد: مدیریت آموزش و پرورش دیلم با وجود مشکلات عدیده مالی توانست از بهمن ماه سال گذشته کلاس‌های کنکور را راه اندازی کند که بودجه این برنامه را خیران دیلمی مقیم تهران تقبل کردند و در نیمه دوم خرداد ماه امسال پس از امتحانات دانش آموزان ادامه می یابد.
رئیس آموزش وپرورش دیلم گفت: با رایزنی این مدیریت با خیران مقیم دیلم در تهران، به هرکدام از دانش آموزانی که موفق به کسب رتبه زیر هزار شود، ماهانه مبلغی به عنوان مقرری تعیین و به حساب آنها واریز خواهد شد.
منبع :  روابط عمومی    1397/3/28 01:48        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )